Yaşam Hattı Nedir?

Yaşam halatı fabrika, inşaat, malzeme yükleme, kule vinç gibi bir  sürü yerde kullanılması gereken düşüş durdurucu bir sitemdir.

Yatay yaşam hattı fabrika çatılarında kalıcı sistem olarak EN startlarına uygun bir şekilde kesintisiz olarak yapılmaktadır.

Yatay yaşam halatı inşaatlarda en üst kısımda kalıpçıların daha rahat çalışmasını sağlamaktadır.

Gecici olarakta yatay yaşam hattı kurulabilir. Araç üstü yaşam hattı yükleme ve boşaltma işleminde kolaylık sağlamaktadır.

Dikey yaşam hattı merdivenlerde genellikle kullanılmatadır.

Yaşam Hattı Teknik Özellikleri

Yaşam hattı EN795 Standartlarına uygun olmalıdır. Çelik ,ahşap,sandviç panel gibi farklı ankraj uygulamaları mevcuttur. Paslanmaz çeliken imal edilmiştir.

Yaşam Hattı Uygulaması

Yatay yaşam hattı uygulamaları ve dikey yaşam hattı uygulamaları yerinde keşif yaparak uygun aparatlar belirlendikten sonra kesintisi sistem olacak şekilde baş ve ara aparatlar kullanarak sitem tamamlanır,şok emici kullanılmak zorundadır.

İnşaat yaşam hattı uygun profiller belirli aralıkta kullanılarak inşaatın projesine göre yerleştitilir.Halat olarak çelik halat veya polyester EN standartlarına uygun ip kullanılmalıdır.

Geçici olarak inşaatlarda tek nokta yaşam hattı kullanılır malzeme alımlarında emniyet kemerleri bu ankraj noktalarına takılmalıdır.

Yaşam Hattı Fiyatları

Yaşam hattı fiyatı yer keşifinden sonra verilmektedir.

Yatay yaşam hattı fiyatları uygulanacak yer beton ,çelik vb gibi farklılık göstermektedir.

Dikey yaşam halatı fiyatları aynı şekildedir.

Toplam metraja göre yaşam halatı fiyatı birim fiyat farklılık göstermektedir.

İnşaat yaşam hattı fiyatı mimari projeye göre profil sayısı belirlendikten sonra fiyatlandırılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular